Zayıflama Çayı İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

0
671
zayiflama-cayi

Yorucu egzersizler yapmadan ya da diyete girmeden, hızlıca kilo vermek ister misiniz? O zaman sağlıklı zayıflama çayları, tam da ihtiyacınız olan şey. Zayıflama çayı diyet trendinin son modası. Vücuttaki fazla yağları yakmak için çok etkili olan faydalı otlardan oluşuyor. Zayıflama çayı, organik dengeyi düzenliyor, kabızlıkla savaşıyor ve nötr yağları parçalayıp, ince bir vücuda kavuşmanıza yardımcı oluyor. Zayıflama çaylarının popüler yararları aşağıdaki şekilde:

Zayıflama Çayının Faydaları

1. Kilo kaybı sağlar

Zayıflama çayı diğer kilo verme yöntemlerinin aksine, herhangi bir yaşam tarzına büyük bir değişiklik yapmadan uyum sağlar.

2. Metabolizmayı geliştirir ve karın yağını azaltır

Zayıflama çayını düzenli olarak içmek vücudun yağ yakma oranını artırmak için metabolizmayı hızlandırır. Kaloriyi azaltır ve vücutta yağ birikimlerini azaltmak için karbonhidratların ve şekerlerin yağa dönüştürülmesini önler. Zayıflama çayında bulunan kateklerin yağda çözünen vitaminlerin emilimini etkilemeden karın yağını azaltmaya yardımcı olur.

3. Yaşlanma belirtilerini geciktirir

Zayıflama çayı, antioksidanlar ve serbest radikallerle mücadele etmeye yardımcı olan amino asitler içerir. Hücrelerimizi ve moleküllerimizi hasardan korur. Bu, iyileşmeyi kolaylaştırır ve yaşlanma belirtilerini geciktirir.

4. Kanser riskini azaltır

Düzenli olarak zayıflama çayı içen insanlarda kanser gelişimi daha az eğilim gösterir. Zayıflama çayında bulunan kateşinler hücre mutasyonunu önler, kanserojenleri etkisiz hale getirir ve tümörlerin oluşumunu ve büyümesini azaltır. Kanser hücrelerinin büyümesini inhibe etmenin yanı sıra, sağlıklı dokulara zarar vermeden kanser hücrelerini öldürür.

5. Beyin işleyişini uyarır

Zayıflama çayının ana unsuru olan kafein, dikkatli olma reaksiyon süresini ve hafızayı iyileştirerek beyin fonksiyonunu uyarır.

6. Çeşitli hastalıklarla mücadele eder

Zayıflama çayı, birçok hastalık ve hastalıkla mücadeleye yardımcı olan doğal özelliklere sahiptir. Bu, vücudu dejeneratif hastalıklardan korur. Ayrıca, yağlı maddeleri parçalayarak sindirime de yardımcı olur.

7. Ağız sorunlarına neden olan bakterileri öldürür

Zayıflama çayında bulunan katekinler ve polifenoller; diş çürümesine, ağız kokmasına ve diş eti kanamalarına neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur. Çayınızı içerken; şeker, bal ve diğer suni tatlandırıcıları ilave etmemeniz önerilir. Neden mi? Çünkü şeker ve şekerli gıdalar, diş hekimliği faydalarını geçersiz kılabilir.

8. Kemikleri güçlendirir

Zayıflama çayının anti-inflamatuar özellikleri kemikleri güçlendirir ve osteoporotik kırık riskini azaltır. Teşvik edici özellikleri, kemik yapım hücrelerinin miktarını ve aktivitesini artırırken, kemiğin parçalanmasını bastırır.

9. Kalp sağlığını korur

Zayıflama çayı sistolik ve diyastolik kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve kalp sağlığınızı korumak için vücuttaki kolestrolü düşürür. Zayıflama çayındaki polifenoller, kalp krizi ve felci önlemek için diyet yağının ve kolestrolün emilimini % 50’nin üzerinde engeller.

10. Fazla yağları atar

Zayıflama çayını etkili kılan temel maddelerden ikisi polifenol ve kafeindir. Polifenoller vücudumuzda aşırı trigliseridleri eriten belirli bir enzimi aktive ederek, fazla trigliseriti tehdit eder. Bu, vücudun aşırı yağları atmasına yardımcı olur.

11. Glikoz Toleransını Artırır:

Çoğu durumda, zayıflama çayı glikoz toleransını iyileştirerek vücuttaki insülin miktarını azaltır.

12. Metabolizmayı zayıflama için uyarır

Zayıflama çayı epigallocatechin gallate veya EGCG içerir, bu da kilo vermeyi hızlandırmak için vücudun metabolizmasını uyarır. EGCG, kafein ile birlikte, merkezi sinir sistemini uyarır ve kan emilimini sağlayarak, yağı yakıt olarak kullanır. Bu işlem termojenez olarak bilinir. Bu, vücudun karbonhidratları daha yavaş kullanmasını sağlar. Vücudunuzda fazla karbonhidrat varsa, daha uzun süre aktif kalabilirsiniz.

Zayiflama Caylari

zayiflama-caylari

Evet, bildiğiniz üzere zayiflama caylari ile ilgili bir çok bitkisel çözüm var. Fakat zayiflama caylari sadece zayıflamaya mı yarıyor derseniz, cevabımız tabii ki hayır olur. Aşağıda zayıflama çaylarının zayıflama dışında ne gibi ek özellikleri var bunlara değineceğiz.

1. Yeşil Çay:

Kilo kaybı için birebir olan yeşil çay, yaşlanmaya karşı vücuttaki doku hücrelerinin güçlenmesine yardımcı olur. Bu muhteşem çay, hücreleri hasar ve kirleticilerden koruyan antioksidanlar ile doludur.

2. Zencefil

Zencefil çayı, enfeksiyon ve ateş tedavisi için en iyi yöntemlerden biridir. Bitkisel zayıflama çayı, kan damarlarını genişlettiği ve kan dolaşımını harekete geçirdiği için romatizmal ağrıları ve sancıları hafifletir.

3. Rezene

Rezene bitkisel zayıflama çayı, anti-spazmodik özelliklere sahiptir. Bağırsak kaslarını rahatlatmaya yardımcı olan çay; kabızlık, kolik ve ürperme gibi rahatsızlıkları da iyileştirir. Rezene çayı ayrıca idrar yapma isteği yaratır, böylelikle böbrekleri temizlemede ve yabancı maddeleri uzaklaştırmada da vücuda yardımcı olur.

4. Nane

Nane çayı bulantı ve kusmayı tedavi etmek için geleneksel bir yöntemdir. Safra kesesinde safra üretimini uyarır ve sindirim sistemindeki yağları parçalayarak, bulantıyı azaltır.

5. St. John’s Wort

John’s Wort çayı, İngiltere ve Avrupa’da bulunan küçük, sarı bir çiçekten elde edilir. Bu anti-depresan çay mevsimsel duygudurum bozukluğunu ve depresyonu tedavi eder.

6. Lavanta

Bu bitkisel zayıflama çayı gevşetici ve antispazmodiktir. Astım, uykusuzluk, baş ağrısı, bronşit, spazm, kas krampları, endişe, mide bulantısı ve gaz sıkıntısı için en iyi ilaçtır. Enfeksiyonları iyileştirmek ve yaraları iyileştirmek için bu çay ile topikal masaj yapabilirsiniz.

7. Krizantem

Krizantem zayıflama çayı; kan basıncını düşürür, baş ağrılarını, soğuk algınlığı ve gribi hafifletir.

Bikisel Zayıflama Çayları

bikisel-zayıflama-caylari

Bitkisel zayıflama çayları konusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle, zayıflama çayı satın almadan önce, çayın yalnızca doğal maddelerden yapılmış olduğundan emin olun. Bitkisel zayıflama çayları, metabolizmayı ve sindirimi hızlandırdığı düşünülen bitkisel bileşenlerden oluşur. Bu nedenle, zayıflama çayı, hipotiroidi ya da kronik sindirim sistemi komplikasyonları gibi metabolik bozukluklarla mücadele eden insanlara çok az yardım eder ya da hiç yardımı dokunmaz. Zayıflama çayı kullanmaya başlamadan önce, genel sağlık üzerindeki etkisi hakkında mutlaka tıbbî uzmanlarla görüşün. Ürünleri her zaman profesyonel, ünlü veya güvenilir bir tedarikçiden satın alın.


PAYLAŞ

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin