Basen Eritme Yolları Nelerdir?

0
556
basen-eritme

Kusursuz ve seksi basenlere sahip olmak, her kadının hayalidir. Bu yüzden spor salonlarında
saatlerce basen eritme egzersizi yapan, tabir-i caizse spor salonlarında yatıp kalkan birçok kadın var. Peki ‘Basenleri eritmek için sadece egzersiz yapmak ve saatlerce spor salonlarında çalışmak etkili olur mu?’ derseniz, cevabımız, tabii ki hayır olur. Basenlerinizi eritmek ve sıkılaştırmak istiyorsanız, sporun yanında bunu çok sıkı bir basen eritme diyeti ile de desteklemelisiniz.

Basen Eritmek İçin Ne Yemeliyiz

Sıkı ve kusursuz görünümlü basenlere; sadece spor yaparak ya da diyet uygulayarak ulaşamayız. Spor ve diyet ikilisini her zaman birlikte uygulamalıyız ki, istediğimiz sonuca en doğru ve kısa
şekilde varalım.

Hadi basenleri eritmeye başlıyoruz!

Basenlerinizi eritmek için en etkili 10 beslenme tüyosu

 1. Bol bol sebze ve meyve tüketin.
 2. Yumurta, balık, tavuk göğsü vb. gibi protein bakımından zengin besinler tüketin.
 3. Lif açısından zengin besinleri hayatınızın bir parçası haline getirin.
 4. Kesinlikle abur cubur ve işlenmiş gıdalardan uzak durun. Sadece basenlerinizi eritmek için
  değil, daha sağlıklı bir yaşam için de trans yağ içeren bu besinleri hayatınızdan tamamen çıkarın.
 5. Su içmeyi alışkanlık haline getirin. Günde ortalama 8 bardak (2 litre) su için. Özellikle
  yemeklerden önce içeceğiniz 1 bardak su, yemek sırasında tokluk hissi vereceği için daha az yemek yemenizi sağlayacaktır.
 6. Gazlı içeçekler yerine su içmeyi alışkanlık haline getirin.
 7. Makarna, ekmek vb. gibi karbonhidrat açısından zengin yiyecekleri fazla tüketmeyin.
  Karbonhidratlar vücudumuza enerji sağlayan en önemli besin kaynakları olmakla beraber, her şeyin fazlası zarardır.
 8. Her diyetin olmazsa olmazlarından biri haline gelmiş şekerden ve şekerli gıdalardan uzak durun. (Uzak durmakla kalmayın, sanki bu gıdalar yokmuş gibi davranın.)
 9. Öğünlerinizde yeşil salatayı eksik etmeyin. Bol limonlu ve yağsız yeşil salata hem düşük kaloriye sahiptir hem de yağları hızlıca yok etmede en etkili yöntemlerden biridir.
 10. Düzenli olarak süt ve süt ürünleri tüketin.

Basen Eritme Egzersizleri

Basenleri eritmek için gerekli olan beslenme tüyolarını yukarıda anlattık. Şimdi sıra basen ertime egzersizlerinde…

Basen eritme egzersizleriyle hayalini kurduğunuz seksi basenlere sahip olmak için, spor salonuna gitmenize ya da spor eğitmenleriyle çalışmanıza gerek yok. Evde ya da açık alanda yapacağınız egzersizlerle de sıkı bir basene sahip olabilirsiniz.

Nasıl mı? İşte kendi çabalarınızla evde veya açık alanda yapabileceğiniz, basenlerinizi eritmenize fayda sağlayacak egzersiz önerileri:

 1. Haftada en az 4 – 5 gün 45 – 60 dakika tempolu yürüyüş yapın. Basen eritme egzersizlerinin en büyük destekçisi olan tempolu yürüyüşün faydasını 1 – 2 ay içinde göreceksiniz.
 2. İp atlamak, yağ yakmada oldukça etkili egzersizlerden biri. Çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz bu eğlenceli egzersizle, basenlerimizi eritmemiz de mümkün. Hem de günde sadece 15 dakika ayırarak. Yalnız bu 15 dakikalık egzersizi 1 defada değil de, 3 set şeklinde yaparsanız, kalbinizi de fazla yormadan kısa sürede istediğiniz basenlere kavuşabilirsiniz.
 3. Karın ve basenlerdeki fazla yağları yakmak isteyenler için en etkili yöntemlerden biri de bisiklet sürmek. Spor salonlarındaki bisikletlerden çok açık havada yapılacak bisiklet antremanları, istediğiniz sonuca ulaşmanızda fayda sağlayacaktır.
 4. Squat, kalça ve baseni tamamiyle çalıştırdığı için basen eritme egzersizleri arasında sonucu en erken görmenizi sağlayacak, etkili egzersizlerden biri.

Squat nasıl yapılır? Ayaklarınızı omuz genişliğinden açtıktan sonra sırtınız dik şekilde, bacaklarınızın üst kısmı yere paralel oluncaya kadar eğilin ve 1-2 saniye sonra yavaşça kalkarak, ilk pozisyonunuza geri dönün. Bu egzersizi aynı şekilde 10 defa tekrar edin ve 3 set yapın.

*** Kalp, fıtık vb. sağlık sorunları olanlar lütfen doktorunuza danışmadan bu egzersizleri yapmayın.


PAYLAŞ

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin