Göbek Eritme İçin Bitkisel Çaylar

0
581
goebek-eritme-bitkisel-caylar

‘‘Ne yaparsam yapayım, göbek bölgemdeki yağlardan kurtulamıyorum.’’ cümlesi size de tanıdık geliyor mu? ‘‘Maalesef…’’ dediğinizi duyar gibiyiz. Kendinizi bir kenara bırakın, etrafınızdaki birçok insandan da kesinlikle bu ve buna benzer cümleler duymuşsunuzdur. Çünkü göbek eritme İçin bölgesinde biriken yağlar, birçok insanın ortak problemi.
Özellikle vücudu saran, sıkı kıyafetler giydiğinizde; moralinizin bozulmasına neden olan, göbek bölgenizde biriken yağların sebeplerini az çok tahmin ediyorsunuzdur.

İşte bu sebeplerden en önemlileri:

  • Abur cubur
  • Fazla karbonhidrat tüketimi
  • Fazla kalorili besinler
  • Yüksek kalorili öğünlerden sonra hemen uyumak
  • Genetik
  • Günlük rutinde fiziksel aktivite eksikliği
  • Hareketsiz bir yaşam tarzı

Birçok kişi yukarıdaki maddeleri göz ardı ederek, daha az yemek yiyerek ya da aç kalarak, göbek bölgesinde bulunan yağlardan kurtulacağını sanır. Tabii bunun bir hayal olduğu konusunda tüm doktorlar hemfikirdir diyebiliriz. Doğru bir spor ve diyet programı olmadan, az yiyerek ya da sadece sporla bu yağlardan kurtulmanız mümkün değil.

Doğru ve bölgesel spor programı, diyet, düzenli bir hayat ve yardımcı ürünler; göbek bölgesinde bulunan yağları eritmek için 4 temel ana prensiptir.

Spor yapıyor ve diyetinize de düzenli olarak devam ediyorsanız, diyetle birlikte yardımcı ürünler olarak ana prensiplere eklediğimiz bitkisel yöntemlerden de yararlanabilirsiniz.

Diyet sırasında iştahınızın azalmasına yardımcı olacak ve yağ birikiminin önüne geçecek bitkisel yöntemlerin başında, göbek eriten çay tarifleri geliyor.

Hızlı göbek eritme yollarını arayanlar, aşağıda listesini vereceğimiz çaylar, ‘‘En etkili yağ yakıcı çay hangisidir?’’ sorusunun cevabını arayanlara gelsin…

Göbek Eritme İçin Bitkisel Çaylar

Bitki çayları yağ bakımından zayıf, besin değeri açısından yüksektir. Ayrıca; teofilin, polifenoller, amino asitler, vitaminler ve birçok doğal elementi bünyesinde barındırır. Teofilin metabolizmayı uyarma, polifenoller ise yağ yakma özelliğine sahiptir.

goebek-eritme-cay-dogalBazı bitki çayları, mide yağını azaltmaya yardımcı olan polifenoller ve diğer doğal elementlerin daha yüksek konsantrasyonlarına sahiptir. Bu nedenle bazı bitkisel çay çeşitleri, özellikle göbek bölgesinde hızlı ve kolay şekilde yağ yakılmasına yardımcı olduğu için hızlı göbek eritmenin yollarını arayanlar için birebirdir.

Evet… O zaman hızlı göbek eritme yollarını arayanlar için biz de hızlıca listemize geçelim… Göbek eritmenize yardımcı olacak ve harika bir vücuda sahip olma yolunda sizi destekleyecek, bitkisel çaylarla tanışmak ister misiniz?

İşte sizin için en etkili yağ yakıcı çaylar

Yeşil Çay

Carmellia simensis olarak bilinen yeşil çay, vücutta termojenik aktivite üreten kalorileri mide yağına değil, enerjiye dönüştürmek için kullanılan polifenoller içerir. Ayrıca metabolizma hızınızı uyaran, kateşin polifenolleri adı verilen doğal bir bileşiği de yapısında bulundurur. Yapısından bulunan kafein içeriği, vücutta lipolitik reaksiyona neden olur. Yani vücudun enerji için mideyi kullanmasına izin verir. Bu yüzden yeşil çay, göbek eriten çay tarifleri içerisinde en etkili olanlardandır.

Oolong Çayı

Oolong çayı, metabolizmayı geliştirir; vücudun yağları sindirip, karbonhidratları engellemesine yardımcı olur. Yemekten sonra içilen oolong çayı, yediğiniz besinleri daha iyi sindirmenize yardımcı olur. Düzenli şekilde tükettiğinizde ise, daha fazla yağ yakmanıza olanak sağladığı için, inatçı göbek yağlarınızın daha çabuk erimesini sağlar.

Guggul Çay

Göbek eritmede etkin olarak kullanılan ve vücudun metabolik hızını artırarak kilo kontrolü için kullanılan guggul çayı, arındırıcı ve canlandırıcı özelliklere sahiptir.

Unutmayın, günlük içecek tercihlerinizi çay veya kahveden yana değil de, bu bitkisel çözümlerden yana kullanarak, vücudunuzda bulunan fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

**Bitki çayları her ne kadar doğal olsa da; düzenli olarak ilaç kullananlar, kalp, şeker, kolesterol vb. hastalıkları bulunanlar önerdiğimiz bitkisel çözümleri denemeden ve düzenli içmeden önce mutlaka doktorunuza danışın.


PAYLAŞ

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin